Ogólnie o stomatologii - kilka porad - Dentystyczny

Stomatologia Chorzów

Dlaczego trzeba myć zęby dwa razy dziennie?

Wiesz dlaczego zęby należy myć dwa razy dziennie w odstępach około dwunastogodzinnych? Nie tylko dlatego, żeby usunąć resztki jedzenia, lub zabić bakterie. Głównym powodem jest to, że za powstawanie dobrych warunków do

Ogólnie o stomatologii - kilka porad - Dentystyczny Stomatologia Chorzów
rozwoju próchnicy, odpowiedzialna jest płytka nazębna. Tworzy się ona w sposób ciągły, i to właśnie dzięki szczotkowaniu zębów możemy ją usunąć. Jednak - po 12 godzinach płytka staje się tak twarda, że nie jest możliwe usuniecie jej za pomocą mycia zębów. Tak, więc - to nieprawda, że ominięcie od czasu do czasu rytuału dbania o higienę jamy ustnej nie spowoduje żadnej szkody!


Produkty do higieny jamy ustnej

Zęby należy myć dwa razy dziennie. Lepiej nie robić tego po każdym posiłku, ponieważ pasta do zębów wcale taka bezpieczna dla naszego zdrowia nie jest - na każdym opakowaniu jest zalecenie, żeby nie używać częściej niż trzykrotnie w trakcie doby.

Jednak są również gumy do żucia i płyny do płukania ust - dobre do usunięcia resztek jedzenia po posiłku. Bardzo ważne jest również korzystanie z nici dentystycznej - tutaj już nie ma limitów, absolutnie nam nie zaszkodzi.


Najpopularniejsze usługi stomatologiczne

Najpopularniejszymi usługami dentystycznymi jest przede wszystkim stomatologia zachowawcza. Najczęściej klienci przychodzą do dentysty, ponieważ odczuwają nieprzyjemne dolegliwości takie, jak ból zęba. Wtedy przede wszystkim stomatologia polega na dokonaniu przeglądu stanu uzębienia i na leczeniu zachowawczym. W poważniejszych przypadkach niejednokrotnie trzeba odwiedzić stomatologa kilka razy, aby zęby zostały całkowicie wyleczone. Oczywiście, wizyta u dentysty może dotyczyć także na przykład kanałowego leczenia zębów lub wyrywania zębów, które powodują wady w uzębieniu. Bardzo często zwłaszcza starsze osoby zgłaszają się do dentysty z problemami braku w uzębieniu i wtedy można zastosować odpowiednie wypełnienia lub w ostateczności protezę zębową.

Nieraz zdarza się, że ząb nie może zostać wystarczająco wyleczony bez usunięcia korzenia znajdującego się w głębi zęba. Zdarza się tak często w związku z zaniedbaniami i niewystarczającą higieną jamy ustnej lub po prostu ze skłonnością do dużej ilości cukru w diecie, który przyśpiesza proces tak zwanej próchnicy. Wiele osób jest także genetycznie obarczonych skłonnością do psucia się zębów. Usuwanie kanałów zębowych jest bardzo nieprzyjemne i zwykle odbywa się w znieczuleniu, ponieważ jest to bardzo bolesne leczenie. Pacjenci, u których należy przeprowadzić taki zabieg niejednokrotnie muszą być przygotowani do tego przez kilka wizyt polegających na stopniowym zatruwaniu zepsutego zęba.